Postcards: Noel’i çölde nasıl kutlarsınız?

Dünyanın dört bir yanındaki yaklaşık 100 ülkenin kültürünü aynı anda bir çatı altında buluşturan International Village, şimdilerde Noel etkinliklerine sahne oluyor.

Dünyanın en büyük turizm, eğlence, alışveriş ve eğlence merkezlerinden olan ‘international köy’, çölde Noel atmosferi sunuyor.

Noel Baba ise Noel ışıklarını yakmak için International Village’a paraşütle atladı.

Öte yandan Dubai Marina’daki sekiz metrelik sıfır karbon led ışıklandırmalı Noel ağacından açık hava movie festivaline kadar kutlamalar tüm hızıyla devam ediyor.

euronews’den Natalie Lindo, atmosferi şöyle tanımlıyor:

“Competition pazarları, fuarlar ve etkinlikler de oldukça popüler. El Habtoor Metropolis’de Avrupa tarzı geleneksel Noel pazarı yemeklerini ve el sanatlarını da bulabilirsiniz. Aileler 100’den fazla standı deneyimlemek için Winter Backyard’a geliyor. Burada dünya çapında 100’den fazla ülkeden el sanatları ve yiyecekler satılıyor.”

Bir Dubai sakini ise “Noel benim için Noel Baba, kar ve kızak demek. Dubai’nin bu atmosferi çöle uyarlaması oldukça etkileyici.” diyor.

Dubai’de ‘beyaz’ bir Noel de geçirebilirsiniz. Mall of the Emirates’teki Kempinski Otel’de kayak tarzı dağ evleri, yapay mağara ve elflerin bulunduğu yamaçların manzarasını sunuyor.

Noel Bayramı’nı kutlamasanız bile o ruha kapılmamak elde değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.